Çözüm Teknik Servisi olarak mitsubishi heavy klima yetkili merkez olmamız avantajı ile Beşiktaş ve boğaz hattı başta olmak üzere İstanbul genelinde mitsubishi klima montajı hizmeti için de sizlere bir telefon kadar yakınız. Klimanızın hastalıklara sebep olmaması, konforunuzu kaçırmaması, sık sık arızalanmaması, çevreye zarar vermemesi için mutlaka yetkili mitsubishi klima montajı uzmanı servis merkezinden teknik destek almalısınız.

 

Adım adım kima montajı:

Önce iç ünite montajı yapılacak duvar belirlenir ve iç ünite askı saç aparatını yerleştirmek için birkaç farklı noktasından işaretleyip duvara delikler açılır. Askı saç aparatı dübeller vasıtası ile duvara monte edilir. Klima montajında dikkat edilecek diğer bir husus da askı sacı ve dış ünite çıkış deliğinin birbirine tam olarak oturmasıdır. İç ünitenin duvara sıfır ve terazide olabilmesi için çok iyi bir ölçü almak gereklidir. İnce bir hesap yapılarak duvara dış çıkış deliği açılır.

Sonraki aşamada iç – dış ünitelerin iletişimini sağlayacak içten dışa enerji çıkışının bağlantıları yapılır. Klima iç ünitesi elektrik ve gaz dolaşım mekanizması ayarlanarak bakır boru döşemesi yapılır.Boru sıkma işlemi ilerde kaçak yapmaması için çok önemlidir. Borunun ter yapıp klima içine su damlatmaması için çıplak yer kalmayacak şekilde sıkı şekilde sarılarak boru izolasyonu sağlanır. Boru daha önce duvarda açılmış delikten geçirilerek dışarı salınır ve sonrasında iç ünite duvara asılarak monte edilir.

En son aşamada ise dış ünite montajı için delikler açılarak ünite dış cepheye yerleştirilir ve iyice sabitlenerek kayma, sallantı yapmayacak şekildemonte edilerek klima montajı tamamlanmış olur. Bundan sonraki aşamada ise klima çalıştırılır ve gaz dolaşımı ölçümleri de yapılarak çalışma testlerinden geçirilir, sorunsuz çalıştığından emin olunarak servis hizmeti tamamlanır.

Mitsubishi klima servisi gezici ekiplerimizle cihazın kullanım süresini belirleyen mitsubishi klima montajı uygulamalarında ön keşiften ilk çalıştırma değerlerinin kontrolüne kadar her aşamada sizlere çevreye dost ve güvenliğinizi koruyan sorunsuz hizmet vermekteyiz.

Çözüm Mitsubishi Klima Merkezleri olarak; Tüm Mitsubishi inverter duvar tipi, salon tipi, kaset tipi, kanallı tip, tavan tipi, yer tipi ve multi tip klimaların kurulumu için gereken malzemeler temin edilerek klimanızın montajı ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. Klimanın kurulacağı mekânda yeterli ve güvenli bir elektrik tesisatı bulunması zorunludur. Klima için gerekli olan elektrik tesisatının tüketici tarafından çektirilmesi gerekmektedir.

Detaylı bilgi almak ya da ücretsiz mitsubishi klima montajı talebi için Çözüm klima yetkili servisi merkez ofisimizin 0212 287 79 05 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Open chat
Powered by