Klima bakımı bilgi, yeterlilik ve tecrübe gerektirmektedir. Çözüm Teknik Mitsubishi klima servisi ile cihazınız artık emin ellerde. İşlem sırasında cihazın iç ve dış ünitesini tümüyle elden geçiren teknisyenlerimiz performans düşürücü unsurları bertaraf ederek cihazın tüm güvenlik kontrollerini yapmaktadır. Böylece filtrelerde biriken toz, polen vb. maddelerin birikerek bakteri üretme riskini engellenir, havanızı ve sağlığınızı korumuş olursunuz.

Çözüm Teknik Mitsubishi Servisleri ile Performans ve Tasarruf

Yılda 2 kez olmak üzere yaz ve kış dönemlerinde bakım yaptırılması cihazın performansını koruma özelliğinden bir kayba uğramadan çalışmasını da sağlar. Klima temizliği gibi basit bir iş olmayan bakım işlemi yetkili servisimizin eğitimli personelleri tarafından itinayla yapılmaktadır. Bu sayede oluşabilecek arızalar önlenmiş ve cihazın ekonomik ömrü uzamış olur. Klima bakımını yetkili servise yaptırarak maddi kayba uğramanın da önüne geçmiş olursunuz.

Mitsubishi Heavy Klima Bakımı hakkında Ön Bilgi

 • Hava temizleme filtreleri tek kullanımlıktır. (Yıkanamaz ve yeniden kullanılamaz.)
 • Hava Temizleme Filtrelerin depolanması ile ilgili olarak, filtreler paket açıldıktan sonra mümkün olduğunca kısa sürede kullanılmalıdır. (Filtreler açık pakette bırakıldığında havayı temizleme etkisi azalır)
 • Genellikle filtreler yaklaşık üç ayda bir değiştirilmelidir.
 • Koku giderici etkiyi korumak için filtreler yaklaşık üç yılda bir değiştirilmelidir.
 • Filtre çerçevesi tek kullanımlık bir ürün değildir.

Mitsubishi Klima Bakımı Aşamaları

 •  Klimayı temizlemeye başlamadan önce, klimanın kapatıldığından ve elektrik kablosunun pirizden çekildiğinden emin olunmalıdır.
 • Hava giriş ızgarasının sağlam monte edildiğinden emin olunmalıdır.
 • Yaralanmaya neden olabileceğinden hava filtrelerini çıkarırken ve değiştirirken ısı eşanjörüne dokunulmamalıdır.

Giriş Izgarasının Temizlenmesi

1. Giriş ızgarası çıkartılır. Parmaklar ızgara panelinin her iki alt ucuna yerleştirilir ve ileri doğru kaldırılır; eğer ızgara hareket ederken takılırsa, çıkarmak için yukarı doğru kaldırmaya devam edilir. Giriş ızgarası ara mandalı geçecek şekilde çekilir ve yatay pozisyon alana kadar açılır.
2. Su ile temizlenir, tozu bir elektrik süpürgesi ile çekilir, ünite ılık su ile silinir ve sonra yumuşak bezle kurulanır.
3. Giriş ızgarasını değiştirilir. Mandallar tamamen çekilir, Izgara yatay tutularak sol ve sağ montaj millerini panelin üstündeki yuvalara geçirilerek giriş ızgarası kapatılır.

Hava Filtresinin Temizlenmesi

Giriş ızgarası açılır ve hava filtresi çıkarılır. Hava filtresi mandalı kaldırılarak iki alt askı ayrılır ve dışarı çekilir. Toz bir elektrik süpürgesi ile veya yıkanarak temizlenir. Yıkamadan sonra, gölgeli bir yerde tamamen kurumaya bırakılır. Hava filtresi değiştirilerek giriş ızgarası kapatılır.

Hava filtresinin kenarları panele hizalanarak itilir. Alt iki askının paneldeki deliklerine düzgün şekilde döndüğünden emin olunmalıdır. Sonra hava giriş ızgarası kapatılır. Mitsubishi klimanın hava filtresindeki toz bir elektrik süpürgesi ile veya hafif deterjanlı bir solüsyon ve ılık su ile yıkanarak temizlenir. Eğer hava filtresinde toz birikirse, hava akımı azalacak, çalışma verimi düşecek ve gürültü artacaktır. Normal kullanım sürelerinde hava filtreleri iki haftada bir temizlenmelidir. Uzun süreli kullanımlarda hava filtresinin içinde toz birikerek performansını azaltabilir. Kendi yapacağınız temizlik ve bakıma ek olarak ünitenin düzenli olarak kontrol edilmesini öneriyoruz. Daha fazla bilgi için yetkili servis personelimize danışabilirsiniz.

 • Mitsubishi klimanın ünite gövdesini temizlerken, 40 °C’den daha sıcak su, sert aşındırıcı temizleme maddeleri veya benzin veya tiner gibi uçucu maddeler kullanmayın.
 • Ünitenin gövdesini sıvı böcek ilacı veya saç spreylerine maruz bırakmayın.
 • Üniteyi bir ay veya daha fazla süre kapalı tutacaksanız, dahili parçaların tamamen kuruması için cihazı yaklaşık bir buçuk gün boyunca sürekli olarak fan modunda çalıştırın.

Unutmayın kendi yapacağınız genel temizliğin haricinde yılda en az 1 kez mutlaka yetkili servis ekibine klima bakımı yaptırmalısınız. Detaylı bilgi almak ya da klima bakımı talebi için Mitsubishi klima yetkili servisi merkez ofisimizin 0212 287 79 05 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Open chat
Powered by